Bang van spinnen? Dan ga je dit nieuwtje niet leuk vinden. De wetenschappelijke krant PLoS ONE ging namelijk op zoek naar spinnen die maar liefst vleermuizen ter grootte van een vuist in haar web lokt. En wat blijkt? Die zitten zowat overal, behalve op Antarctica. Allen daarheen dus!
Noord- en Zuid-Amerika, Afrika, Europa, Azië, Oceanië, geen enkel continent is veilig voor gigantische spinnen als we Treehugger en PLoS One mogen geloven. Al nemen we dat natuurlijk met een kleine korrel zout. Onderzoek naar de “vreemde doodsoorzaak van vleermuizen” bleek in 52 gevallen wereldwijd het gevolg van een spinnensmulpartij te zijn.
Het volledige rapport kan je via deze link lezen. Maar de korte samenvatting? Dat we deze lieverdjes liever niet in onze tuin tegenkomen.
